PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR ?

Pvc zemin kaplama nedir ve nerelerde kullanılır açıklayalım. Günümüz teknolojisinde pek çok yenilikçi ve modern zemin kaplama malzemesi yapı sektöründe piyasaya sunulmuştur. İç mekan tasarımı olarak en belirgin unsur zemin kaplama malzemesidir. Pvc zemin kaplama görsel açıdan dekoratif görünümü ile kullanıcılarına son derece şık ve kaliteli bir ortam sunmaktadır. Vinyl zemin kaplamaları genel olarak antibakteriyel özelliği ile son derece hijyenik olduğundan dolayı hastane zemin kaplaması ve steril alanlarda sıkça tercih edilmektedir.

Pvc zemin kaplamaları en önemli avantajı yoğun trafik yapısı ile uzun yıllar tahrip olmaz darbelere karşı son derece dirençli ve sağlam bir yapıya sahiptir. Pvc zemin kaplamaları geniş ürün yelpazesi farklı renk ve desen seçenekleri ile tercih aşamasında oldukça zengin bir seçim şansı sunmaktadır. vinil yer kaplaması kaymaz özellikte olduğu için ıslak zeminlerde hiçbir tehlike arz etmez. Pvc zemin kaplaması kendi sınıfında farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar sırası ile homojen pvc yer döşemesi, heterojen yer döşemesi, akustik pvc yer döşemesi, antistatik yer döşemesi ve spor zemin kaplama olarak sınıflandırılmaktadır.

Pvc Zemin Kaplama Modelleri

Aşağıda pvc yer döşeme malzemelerinin bütün modelleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

heterojen pvc zemin kaplama

Heterojen pvc zemin kaplaması iki katmandan olup aşınma tabakası 0.30 ile 0 .70 arasında değişmektedir. Heterojen yer döşemeleri ameliyathane yer döşemesi hariç her türlü hastane zemininde kullanılmaktadır. Ürün genel olarak ticari alanlarda tavsiye edilmekte ve fabrika alanlarında fazlası ile rağbet görmektedir. Heterojen pvc merdiven kaplaması olarak iç mekanlarda oldukça kullanışlı ve dekoratif bir yapıya sahiptir.

homojen pvc yer döşemesi

Homojen zemin kaplaması standart olarak 2mm kalınlıkta rulo veya karo şeklinde olup malzeme tek katmandan oluşmaktadır. Homojen yer kaplamaları antibakteriyel özelliği ile genel olarak hastane zemin kaplaması yoğun bakım üniteleri steril alanlarda ve her türlü sağlık kuruluşlarında tercih edilmektedir. Homojen yer döşemesi pvc esaslı olduğundan yüzeyinde bakteri barındırmaz çizilmelere ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.

spor salonu yer döşemeleri

Spor salonu pvc zemin kaplama malzemesi diğer ürünlere göre daha esnek ve daha kalın bir yapıda kullanım alanları ise fitness yer döşemesi basketbol, hentbol, ve voleybol salonu zemin döşemelerinde ve her türlü spor salonu zemin kaplamasında tercih edilmektedir. Spor malzemelerinin kalınlıkları 4mm. 5mm. 6mm. 8mm. 9mm. ve 10mm kalınlıklarda değişmektedir. Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bize ulaşabilirsiniz.

antistatik pvc zemin kaplaması

Antistatik pvc zemin kaplama homojen yapıda ve standart olarak 2mm kalınlıkta genel olarak ameliyathane yer döşemesi ve yüksek gerilim olan alanlarda sistem odaları ve laboratuvar yer döşemesi gibi alanlarda ESD zemin kaplama özelliği tercih edilmektedir. Antistatik yapıştırıcı sürülerek bakır şeritler enine ve boyuna birer metre arayla artı şeklinde serilir bu sayede ortamdaki elektrik akımı toprağa iletilir.

akustik pvc yer döşemeleri

Akustik pvc zemin kaplaması ise heterojen yer döşemesi gibi iki katmanda ve genel olarak 3mm ile 3.5 arasında kalınlığa sahiptir. Akustik pvc zemin kaplama darbe emici ve ses emici özelliği ile genel olarak konferans salonları, anaokulu zemin kaplaması, çocuk oyun alanları kaplaması, kreş yer döşemesi, fiitness salonu zemin kaplaması ve her türlü aktivite yapılan salon ve iç mekan malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Pvc Süpürgelikler

PVC süpürgelikler özellikle pvc zemin kaplama malzemeleri için özel üretilmiş malzemelerdir. Esnek ve kepli süpürgelik olarak iki ayrı modeli bulunmaktadır. Kepli dönüş sistemi pvc zemin döşenmeden önce duvara bali tutkalı ile montaj edilir. Esnek süpürgelik ise pvc zemin kaplama döşendikten sonra bali sürülerek duvar dibine sıfırlanarak yapılır. Süpürgelik sayfası bölümünden detaylarını inceleyiniz.

  • ÇALIŞTIĞIMIZ PVC ZEMİN KAPLAMA MARKALARI