Merdiven Kaplama İçin Hangi Malzeme Uygundur ?

Merdiven kaplama için basamaklara hangi döşeme malzemesi uygun olur sorusuna şöyle açıklama yapalım. Birçok yerleşim ve yaşam alanlarında merdiven ve bina girişi gibi yerler genelde ortak kullanım alanı olarak kullanılmaktadır. Bu alanlar genel olarak insan trafiğinin ve kullanım alanının yoğunlukla yaşandığı yerlerdir. Her türlü basamak kaplama malzemesi mermer dahil olmak üzere zamanla aşınma ve yıpranma gösterebiliyor. Bu nedenle merdiven döşeme malzemesi seçimi oldukça önemlidir.

Günümüzde merdiven zemin kaplamasında yaygın olarak kullanılan pvc esaslı yer döşeme malzemeleri son derece kaliteli sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için merdiven kaplama uygulamasında fazlasıyla rağbet görmektedir. Pvc zemin kaplamaları her türlü yoğun trafiğe karşı uygun bir yapıda üretilmektedir. Özellikle de anaokulu merdiven döşemesinde ve kreş merdiven kaplaması gibi yerler için yumuşak ve esnek zemin kaplaması olarak tasarlanmıştır. Kimi tüketici pvc merdiven döşeme malzemesi araştırması yaparken ürünün açılımını ve tanımını bilmediğinden dolayı mineflo merdiven kaplaması olarak yanlış bir uygulama yaptırabiliyor. Merdiven basamak kaplama malzemesi seçimi yaparken önemle dikkat edilmesi gereken hususlar başlıca ürünün teknik özellikleri ve görsel açıdan kaplanacak zemine uyum sağlaması önemlidir. Pvc yer döşemenin sayısız renk ve desen olması  çeşitleri ile merdiven kaplama modelleri uygulamasında konutlarda dekoratif ve şık bir tasarım şansı sunmaktadır.

Merdiven Kaplama İçin Neden Pvc Kaplama Kullanmalıyım ?

Başlıca ürün modelleri homojen, heterojen, akustik pvc zemin kaplama olarak sıralanır. Birçok anaokulu renkli pvc yer kaplama modellerini tercih etmektedir. Apartman merdiven kaplamasında ise sade ve açık renkler genelde ferah bir ortam sağladığı için fazlaca tercih edilmektedir. Kaymaz merdiven malzemesi olarak üretilen merdivenlerde olası bir kayma ve düşme riskini tamamı ile ortadan kaldırır ve güvenli bir zemin sağlar. Merdiven basamakları uç kısımlarında merdiven profili ile kayma riskini tümüyle engeller. Böylece basamak zemin kaplaması tamamı ile kaymaz özellikte olur ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Pvc esaslı yer döşemeleri antibakteriyel özelliği ile yüzeyinde kir veya bakteri barındırmaz bu nedenle temizliği oldukça pratik ve kolaydır. Pvc merdiven döşeme yoğun trafik yer kaplama malzemesi olduğu için uzun yıllar bakım ve onarım gerektirmez oldukça uzun ömürlüdür. Pvc merdiven kaplama fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Kullanım Alanları

Anaokulu, kreş, apartman, okul, ofis, hastaneler, sağlık kuruluşları, kamu binaları, oteller, engelli bakım evleri, eğitim kuruluşları, ve daha pek çok iç mekan merdiven zemin kaplamasında kullanılabilir.

  • UYGULAMALARIMIZDAN BAZI GÖRSELLER