Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk Zemin Kaplama2019-06-19T14:44:57+00:00

Kauçuk Zemin Kaplama Nedir ?

Kauçuk zemin kaplaması rulo veya karo kauçuk kaplama şeklinde üretilen ve oldukça esnek bir yapıda olan son derece darbe emici ve ses emici bir yer döşeme malzemesidir. Karo kauçuk ebatları 40*40 veya 50*50 genişlikte üretilmektedir. Ürün kalınlıkları 1cm. ile 5cm. arasında değişmektedir. Tavsiye edilen ürün kalınlığı kullanımı 2 cm. olması her türlü yoğun trafik kullanımı için yeterlidir. Kauçuk zemin kaplaması standart olarak yeşil, turuncu, ve siyah renklerde üretilmektedir. İstenildiği takdirde ufak bir fiyat farkı ile istenilen renklerde üretilebilir.

Neden Kauçuk Kaplama ?

Her türlü zemin kaplama malzemesi kendi sınıfında farklı modellerde ve farklı özelliklerde amacına uygun olarak üretilmektedir. Bu ürünler iç mekan yer döşemesi ve dış mekan yer döşemesi olarak ayrı kategorilere ayrılır. Kauçuk yer kaplama malzemesi genel olarak dış mekanlarda fazlaca tercih edilmektedir. Ürünün yoğun bir şekilde talep edilmesinin başlıca özelliği oldukça yumuşak bir dokuda olmasıdır. Eskiden çocuk oyun alanlarında esnek bir zemin yakalamak çokta mümkün değildi. Örneğin esnek bir doku için toprak zemin veya kum havuzu türü gibi kullanışsız zeminler vardı. Bu durum hem çocuklar için çok güvenli değildi ve temizlik açısından hiçte sağlıklı bir durum değildi.Günümüz teknolojisinde son derece modern ve estetik bir yapıda üretilen karo kauçuk malzemeleri çocuk oyun alanlarındaki eski ve ilkel kullanışsız zeminlere bir nevi çözüm olmuştur.

Kauçuk zemin kaplama günümüzde belediye parkları dahil birçok çocuk oyun alanında gönül rahatlığı ile kullanılan son derece esnek ve yumuşak yapısı ile çocukların oyun oynarken yaşayabileceği düşmelerde olası yaralanma risklerine karşı oldukça koruyucu bir yer döşeme malzemesidir. Her ne kadar dış mekan malzemesi olarak üretiliyor olmasına rağmen darbe emici özellikli avantajı ile birçok spor salonu yer döşemesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Özellikle fitness spor salonu ağırlık çalışması yapılan bölümlerde darbelere karşı son derece dirençlidir. Presleme sistemi iyi yapılmış bir kauçuk kaplaması her türlü yoğun trafiğe rağmen dağılma yapmaz ve zamanla aşınma yapmaz uzun yıllar bakım ve onarım gerektirmez. Uygulama yapılan alanlarda zengin bir tasarım ve dekoratif bir görünüm havası katar. 

Kauçuk Kaplama Kullanım Alanları

Çocuk oyun alanları, çocuk parkları, spor salonları, fitness spor salonları, belediye parkları, koşu ve yürüyüş alanları, bahçeler, yürüyüş yolları, dükkan önleri, dış mekan merdiven kaplamaları, kaygan zeminlerde, hayvan barınakları, veterinerlerde, dış mekan basketbol ve voleybol sahaları, engelli yürüyüş yolu, dik ve yokuşlu alanlarda, halter salonları, sanayi alanlarında, fabrikalarda, ve daha pek çok zemin kaplamasında kullanılabilir.

  • UYGULAMALARIMIZDAN BAZI GÖRSELLER

Kauçuk Zemin Kaplaması

Karo Kauçuk zemin kaplama malzemeleri en sık olarak çocuk oyun alanları, parklarda, kreş, okul bahçeleri, fitness alanları gibi yerlerde, genellikle düşme tehlikesine karşı kullanılan kauçuk zemin kaplamaları, yumuşaklık, esneklik, dayanıklılık ve estetik görünümüyle  diğer alternatif zemin kaplama ürünleri arasında dış mekan kullanımında en çok tercih edilen ürün olarak bilinmektedir. Teknik Bilgileri Ebat : 40 x 40 cm, 50 x 50 cm, 20 x 125 cm Kalınlık : 2cm, 2'5cm , 3cm, 4cm Renk : Yeşil, kiremit, siyah Birleşimi : SBR granül, Toz boya ve tek kompetantlı poliüretan bağlayıcı Alt Yapı : Pürüzsüz beton yüzey Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları İçin TIKLAYIN FİYAT TEKLİFİ İSTE ! 

Go to Top