Antistatik Pvc Yer Döşemesi

Antistatik Pvc Yer Döşemesi2019-06-14T10:15:19+00:00

Antistatik Pvc Yer Döşemesi

Her zemin kaplama malzemesi kendi sınıfında farklı teknik özelliklere ve amacına uygun bir yapıdadır. Antistatik pvc yer döşemesi genel olarak statik elektrik akımını toprağa iletme ve oluşabilecek her türlü yüksek elektriğe karşı koruyucu bir üründür. Antistatik pvc zemin kaplaması insan dahil her türlü elektronik cihaz ve aletlerde meydana gelebilecek olumsuzluklara ve bundan doğacak şase sorununa karşı koruyucu bir kalkan gibidir.

Antistatik pvc zemin kaplaması yanmaz özellikte olduğu için meydana gelecek olası bir yangında alev almaz bundan dolayı çoğu kurum veya kuruluşta özellikle yangın merdivenlerinde sıkça tercih edilmektedir. Bu ürün esd zemin kaplama özelliği ile genel olarak hastanelerin ameliyathane zemin kaplamasında kullanılması şarttır. Esd zemin kaplaması insan üzerindeki statik elektriği alır ve ameliyat esnasında kullanılan cihazlardan doğabilecek şase riskinden hem hastayı hem cerrahı korur.

Antistatik pvc yer döşemesi uygulaması yapılmadan önce ürünün altına bakır şerit döşenmesi ve bu bakır şeridin topraklama hattına bağlanması önemli bir husustur. Uygulama esnasında kullanılacak yapıştırıcı öncelikle antistatik özellikte olmalıdır. Pvc esaslı yer döşemelerinde her ürün antistatik ve esd özellikte değildir. Bu nedenle ürün seçimi ve ürün alımı için güvenilir bir firmadan antistatik zemin kaplaması almanızı tavsiye ederiz. Çünkü uzman bir kişi sadece pvc esaslı yer döşemlerinde ürünün esd olup veya olmadığını anlayabilir ve test edebilir. Pvc zemin kaplama firmamız kaliteli ürünlerle ve her türlü teknik destek ile iş ortaklarımıza kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Antistatik Pvc Yer Döşemesi

Bayındırlık Poz numarası 25.116/A11 homojen grup t Antistatik pvc zemin kaplaması hem antibakteriyel hem yoğun trafik bir zemin kaplama malzemesidir.

Antistatik pvc zemin kaplaması genelde rulo veya karo şeklinde üretilmektedir. Ürün ölçüleri rulolarda 2mt genişlik 25mt uzunluk ve standart olarak 2mm kalınlıktadır. Karo antistatik yer kaplama ölçüleri ise 61*61 toplam 2mm kalınlıktadır. Antistatik pvc zemin kaplamaları pvc esaslı homojen yer kaplama özeliğinde ve toplam kalınlığı saf pvc esaslıdır.

Antistatik Pvc Yer Döşemesi Kullanım Alanları

Yüksek gerilim odaları, laboratuvarlar, röntgen odaları, ameliyathaneler, patlayıcı madde üretim sahaları, elektronik cihaz üretim alanları, elektronik cihaz tamir atölyeleri, bilgisayar odaları, telefon tamir atölyeleri, sistem odaları, yoğun bakım üniteleri, hastaneler, sağlık ocakları, ve her türlü statik elektrik akımının yoğun olduğu alanlarda kullanılması hem insan sağlığı için hem elektronik cihazlarınızın uzun ömürlü olması açısından mutlak suretle kullanılması şart ve koşulan bir üründür.

  • UYGULAMALARIMIZDAN BAZI GÖRSELLER

Go to Top