Fitness Spor Salonu Yer Döşemeleri

Genelde insanlar fitness spor salonlarında spor yapmayı tercih etmektedir. Spor salonlarında zemin kaplama malzemesi esnek olmalıdır. Günlük yaşantımızda insan sağlığı için spor yapmak vücudumuzu zinde tutar ve daha dinç bir yapıya sahip olmamızı sağlar. Çoğu insan spor yapmayı hobi haline getirmiştir. Ve bunu bir aktivite olarak sürdürmektedir. Fitness spor salonu yer döşemelerinde sıkça kullanılan ürün pvc zemin kaplama malzemesidir.

Pvc zemin kaplamaları darbe emici ve esnek yapısı özelliği sayesinde sporcuları düşmelerde korur ve olası yaralanma riskini ortadan kaldırmaktadır. Pvc zemin kaplaması ses emici yapısı ile ortamdaki sesi emer özelliklede spor aletleri ile çalışırken aletleri yere bıraktığınızda veya atığınızda çıkacak sesi minimuma düşürmektedir. Fitness spor salonu yer döşemeleri seçimi yaparken ürünün yoğun trafik özellikli bir malzeme olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü fitness spor salonları insanların yoğunlukla kullandığı ve ağır spor aletlerinin bulunduğu alanlardır. Pvc zemin kaplaması yoğun trafik bir üründür. Darbelere karşı dirençli yapısı ve sağlam kaliteli aşınma tabakası ile uzun yıllar tahrip olmaz ve uzun yıllar bakım gerektirmez.

Fitness spor salonu yer döşemelerinde bir diğer önemli hususta kullanılan ürünün insan sağlığına zararlı olmaması ve kanserojen madde içermemesidir. Pvc zemin kaplamaları antibakteriyel özellikte olduğundan dolayı uygulama yapılan zeminlerde oldukça hijyenik ve steril bir ortam sağlamaktadır. Günlük bakımı ve temizliği oldukça pratik ve kolaydır. Pvc zemin kaplaması fitness spor salonu yer döşemeleri uygulamasında görsel açıdan şık ve dekoratif görünümü ile iç mekan spor salonlarına farklı bir hava katmaktadır. Spor salonu yer döşemesinde kullanılacak ürünler salonun farklı bölümlerinde farklı ürünler kullanılmaktadır. Örneğin ağırlık çalışması yapılan bölümlerde kauçuk zemin kaplaması tercih edilebiliyor.

Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk zemin kaplaması spor salonlarında genelde karo kauçuk olarak tavsiye edilmektedir. Fitness salonu yer döşemelerinde kullanılan karo kauçuk zemin kaplaması genelde 40*40 veya 50*50 ebatlarında ve tavsiye edilen kalınlık en az 2cm civarında olmalıdır. Fitness spor salonu yer döşemeleri fiyatları ve daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • UYGULAMALARIMIZDAN BAZI GÖRSELLER