Ofis Yer Döşemeleri

Günlük yaşantımızın büyük bölümünü çalışarak geçirmekteyiz. Bu sebepten evimiz ve ailemizden sonra en fazla vakit harcadığımız mekanlar çalışma alanlarımızdır. Bir çoğumuz ofisimizin ve çalışma alanlarımızın düzenine ve dekoruna önemle dikkat etmekteyiz. Özellikle ofis yer döşemeleri seçimi çok önemlidir. Çünkü ofis ortamları genelde çok yoğun kullanıma ve ağır eşya yüküne fazlaca maruz kalan kullanım alanlarıdır. Ofis ortamında kullanılacak zemin kaplama malzemesi sadece görsel açıdan değerlendirilmemelidir.Ürününün sağlamlığı kalitesi ve teknik özellikleri önem arz etmektedir. Günümüzde ofis yer döşemelerinde en fazla tercih edilen ve tavsiye edilen ürün pvc zemin kaplama malzemesidir.

Pvc zemin kaplamaları yoğun trafik özelliği ile işyerlerinde kullanım hacmi ne kadar ağır olsa bile tahrip olmaz deforme olmaz ve ekstra bir bakım gerektirmez. Antibakteriyel yapısı ile kir tutmaz yüzeyinde bakteri oluşturmaz ve günlük bakımı oldukça kolay hijyenik bir üründür. Pvc esaslı yer döşemeleri görsel açıdan oldukça dekoratif ve şık bir görünüme sahiptir. Uygulama yapılan alanlara farklı bir hava ve kaliteli bir zemin tasarımı sağlar. Yumuşak dokusu ve esnek yapısı ile darbe emici özelliklidir. Bir diğer avantajı ise ses emici özellikli olması çalışma alanlarında ses akustiği çok önemlidir. Bu sayede ortamda oluşan ses yankılanması ve ayak sesi gibi rahatsız edici durumdan muhafaza eder sessiz ve sakin bir çalışma ortamı sağlar.

Pvc Zemin Kaplama Avantajları

Pvc zemin kaplaması sudan ve nemden etkilenmez özellikle ıslak zeminlerde kaymaz bir yapıya sahiptir.Aslında en büyük avantajı statik elektriğe karşı dirençli olması ve statik elektrik riskinden dolayı doğabilecek her türlü olumsuzluğa karşı hem sizleri hem elektronik cihazlarınızı muhafaza eder. Ofis gibi çalışma alanlarında masa ve sandalye kullanımı yoğunluktadır. Bu sebepten pvc zemin kaplaması bu durumdan etkilenmez ve zamanla aşınma yapmaz ve kesinlikle çizilmeler karşı etkilidir. Pvc esaslı ürünler iki kategoriye ayrılır. Homojen pvc yer döşemesi ve heterojen pvc yer döşemesi olarak üretilmektedir. Homojen ürünler tek katmandan oluşur ve standart olarak 2mm kalınlıkta olup katman kalınlığı tamamı ile saf pvc den oluşur. Heterojen ürünler ise iki katmandan oluşmakta çift katmanlı ürünlerde aşınma tabakası çok önemlidir. Aşınma tabakası genelde 0,30 ile 0.70 arasında değişmektedir. Daha çok bilgi ve ofis yer döşemeleri m2 birim fiyatları bize ulaşabilirsiniz.

  • UYGULAMALARIMIZDAN BAZI GÖRSELLER