100 % Doğal Antibakteriyel zemin kaplama malzemesi. Linolyum mükemmel özelikte eşsiz renk ve desenlerle pratik bir zemin kaplama ürünüdür. Linolyum rulo zemin kaplama kombinasyonları hem çarpıcı, otantik görünümlü hem de dayanıklı ve kolay bakım yapılabilir özelliktedir.

Leed ve Breeam Sertifikasına Etkisi

Leed ve Breeam sertifikasını almak için en önemli kriter malzemenin doğal malzemelerden üretilmesi ile insan sağlığı ve çevre üzerinde olumsuz etkiler yaratmamasıdır.

linolyumm

Linolyumun İçeriği

Linolyum içeriğinde ağaç reçinesi, hint keneviri, kireç taşı, keten tohumu, bitkilerden elde edilen renk pigmentleri gibi doğal malzemeler vardır.

linolyum-marmoleum

Loaded With Options

Leed ve breeam sertifikası için linolyuma alternatif olarak: IQ Natural‘i de tercih edebilirsiniz. IQ Natural’in içeriğinin %75’i doğal malzemeden oluşmaktadır ve %100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir.

Linolyumun kullanım alanları çok geniştir. Ofisler, eğitim kurumları, fabrikalardaki idari alanlar, kamu kuruluşlarında tercih edilebilir.
Linolyumu önermediğimiz alan ise, sağlık sektörüdür. Bunun sebebi malzemenin içeriği veya insan sağlığı üzerinde yaratabileceği olumsuz etki değil; hastanelerde zemin kaplama uygulaması yapılırken köşelerde kepli yastıkla dönüşün tercih edilmesidir. Linolyumun olduğu alanda düz bir pvc ve yahut alüminyum süpürgelik tercih edilmelidir. Bunun nedeni:
Linolyumun, pvc esaslı zemin kaplama malzemeleri kadar esnek olmaması (Uygulama sırasında linolyumda kırılma ve çatlaklar görülebilir. Bu alanlarda kir veya toz birikebilir.
Hastaneler de kepli yastığın tercih edilmesinin mecbur oluşu Temizlik kolaylığı sağlar. Normal süpürgeliğin alt kısmında kir ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilecek mikro-organizmaların barınabilecek olmasıdır.

FİYAT TEKLİFİ İSTE !  0537 775 74 06    0212 689 65 16