Antibakteriyel Yer Döşemeleri

Antibakteriyel yer döşemeleri günümüzde birçok kurum ve kuruluşta son derece yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle sağlık sektöründe ve hastanelerde yer döşemelerinde fazlası ile rağbet edilen ve uygulanması şart koşulan pvc zemin kaplama malzemesidir.
Sağlıklı bir yaşam imkanı oluşturmak için en önemli detay mikroplardan arınıp temiz ve hijyenik bir ortam sağlamamız gerekir. Bu şartları yerine getirmek için aslında sadece bizim gayretimiz yeterli olmayabilir. Bunun yanı sıra kullanmış olduğumuz her türlü cihaz, eşya, ve yapı malzemesinin ham maddesindeki içeriği oldukça önemlidir.

Özellikle iç mekan zemin kaplaması malzemesinin hijyenik açıdan insan sağlığına zarar verici kimyasallar içermeyen yapıda olmalıdır. Kısaca belirtmek gerekirse zemine uygulanacak ürünün antibakteriyel olması gerekmektedir. Antibakteriyel yer döşemeleri genel olarak pvc esaslı ürünlerdir. Pvc esaslı zemin kaplama malzemeleri rulo şeklinde olduğu için ebatları oldukça geniştir. Bu avantajından dolayı kaplama yapılan yerlerde fazla ek yeri oluşturmaz ve bakteri üreme riskini azaltır. Bir diğer özelliği ise ek yerlerine sıcak hava makineleri ile aynı renkte kaynak kordonu çekilip pürüzsüz bir yüzey oluşturmasıdır. Pvc zemin kaplamaları hastanelerde kullanılmasının başlıca nedenlerinden biri temizliği ve bakımı kolaylıkla yapılabilmesidir.

Yoğun trafik pvc zemin kaplama malzemesi aşınmalara karşı dirençli ve çizilmeleri karşı oldukça kaliteli ve sağlam bir yapıdadır. Kaymaz özellikte olması ıslak ve kaygan zeminlerde kayma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Yumuşak dokusu ile uygulama yapılan alanlarda oldukça esnek bir zemin dokusu oluşturmaktadır. Pvc zemin kaplamaları modelleri oldukça fazladır. Zengin ürün kataloğu farklı renk ve desen çeşitleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kaplama yapılan alanlarda son derece şık ve dekoratif bir görünüm sağlar. Uzun yıllar yeniliğini korur ve özelliğini kaybetmez. Antibakteriyel yer döşemeleri m2 birim fiyatı ve daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Antibakteriyel Zemin Kaplama Kullanım alanları:

Hastaneler, klinikler, laboratuvarlar, ameliyathaneler, yemekhaneler, röntgen odaları, rehabilitasyon merkezleri, sağlık ocakları, steril alanlar, yoğun bakım üniteleri, diyaliz merkezleri, kütüphaneler, hasta bakım evleri, çocuk oyun alanları, yaşlı bakım evleri, huzur evleri, gıda üretim alanları, imalathaneler, spor salonları, bale salonları, konferans salonları, anaokulu yer kaplamaları, diş klinikleri, kreşler, fabrikalar, sinema salonları, fitness salonları, okullar, dershaneler, eğitim kurumları, sağlık kuruluşları, ve daha birçok iç mekan zemin kaplamasında kullanılabilir.

  • UYGULAMALARIMIZDAN BAZI GÖRSELLER